✚ Wrocław Tel. 713 194 540 ✚

Łóżko rehabilitacyjne jest czasem nazywane także ortopedycznym, medycznym czy nawet szpitalnym.

W ofercie posiadamy łóżka meblowe i stalowe typu invacare, scandinavian.

Dostępne w naszej ofercie łóżka metalowe wygrywają w zestawieniu z łóżkami meblowymi w paru kwestiach.

O czym dla Państwa wygody traktujemy w dalszej części artykułu.

Zapraszamy do zapoznania się.

 

Porównanie łóżek ortopedycznych metalowych i meblowych

  • Gabaryty łóżka stalowego są mniejsze: szerokość około 100 cm z poręczami, długość całkowita około 215 cm. Gdzie w przypadku łóżek meblowych ich szerokość może osiągać 120 cm, a długość 230. Co jest to sporą różnicą. 
  • Łatwość obsługi oraz łatwość montażu/demontażu to kolejne kwestie w których zdecydowanie wygrywają łóżka invacare/scandinavian. Obsługa poręczy, czyli elementu zabezpieczającego osobę leżącą na łóżku przed wypadnięciem z niego - jest znacznie prostsza. Do podniesienia poręczy nie potrzeba wiele siły, zaś po ich podniesieniu blokują się one samoczynnie. Jeżeli chodzi o opuszczanie poręczy - wciskamy tylko jeden przycisk odblokowujący poręcz i opuszczamy ją swobodnie w dół.
  • W łóżkach meblowych opuszczenie poręczy jest bardziej skomplikowane i ich obsługa wymaga większego nakładu pracy i siły. Po podniesieniu poręcze podobnie jak w łóżku wzoru invacare/scandinavian blokują się samoczynnie. Jednak w momencie chęci ich opuszczenie trzeba wybraną odblokować dwoma przyciskami. Jednym znajdującym się we froncie łóżka, w części zagłowia i drugim znajdującym sie we froncie części nożnej. Zapewnia to niemożność całkowitego samodzielnego, przypadkowego otwarcia poręczy przez bezpośredniego użytkownika łóżka szpitalnego.

 

W pozostałych kwestiach takich jak obsługa, zarówno w łóżkach stalowych typu invacare, scandinavian jak i w łóżkach meblowych nie znajdziemy różnic.

 

Regulacja łóżek medycznych z poziomu pilota

Zarówno w jednym jak i w drugim typie łóżek - obsługa odbywa się z poziomu pilota invacare scandinavian. Za pomocą pilota możemy regulować takie pozycje jak:

  • Opuszczanie / podnoszenie części zagłowia.
  • Opuszczenie / podnoszenie części podnóża. [opcjonalnie]
  • Opuszczanie / podnoszenie całego łóżka.

 

Tak więc podsumowując w kwestiach gdzie z jednej strony chcemy podnieść komfort życia choremu, zaś z drugiej strony chcemy sobie ułatwić opiekę nad chorym, warto aby sprawy estetyki odgrywały drugorzędna role względem funkcjonalności i praktyczności mebli medycznych.

Zobacz w naszej wypożyczalni: Łóżka rehabilitacyjne.