✚ Wrocław Tel. 713 194 540 ✚

Jedno łóżko a tyle korzyści/zalet, czy to możliwe? Tak możliwe!

Łóżka rehabilitacyjne zostały stworzone zarówno po to aby poprawić komfort życia chorego.

Ponadto by polepszyć jakość opieki osób zajmujących się osobami chorymi.

Ale o tym w dalszej części artykułu.

Zapraszamy do lektury!

Jedno łóżko wiele twarzy. Dlaczego? M.in dlatego że często nazywa się je łóżkiem:

  • rehabilitacyjnym
  • szpitalnym
  • ortopedycznym
  • medycznym
  • do opieki domowej nad chorym

Korzyści dla chorego.

Beneficja płynące z użytkowania tego typu łóżek rehabilitacyjnych są ogromne. Jednak najważniejszą z nich jest poczucie komfortu które znacząco przyczynia się do:

  • powrotu do zdrowia (szczególnie przy złamaniach np. kończyn - gdy przykładowo noga wymaga stałego uniesienia celem polepszenia krążenia ze względu na nałożony gips)
  • poprawy warunków życiowych

Dzięki siłownikom w które jest wyposażone każde nasze łóżko medyczne możliwa jest regulacja wysokości z poziomu pilota. Podniesienia i opuszczenia części zagłowia, nóg (opcjonalnie) oraz wysokości łóżka.

Istnieje możliwość ustawienia najwygodniejszej pozycji leżenia, spania, siedzenia czy spożywania posiłków.

- wysięgnik z trójkątem, który posiada każde nasze łóżko szpitalne ułatwia choremu zmianę pozycji w łóżku (może łatwiej usiąść, podciągnąć się w łóżku, unieść etc. łapiąc się i przytrzymując)

Wszystko to sprawia, że osoba w tym ciężkim i często bolesnym okresie ma możliwość jak już wyżej wspomniałem znaczącej poprawy jakości życia.

Korzyści dla opiekuna / rehabilitanta.

Najważniejsze funkcjonalności łóżek do rehabilitacji - różne modele mają zróżnicowane funkcje:

- regulacja wysokości całego łóżka z poziomu pilota, dzięki temu opiekun w pozycji wyprostowanej może pielęgnować chorego. Nie tak jak np. na wersalce czy zwykłym łóżku w pozycji pochylonej, lub z pozycji pochylonej podciągać do góry czy poprawiać ułożenie chorego, karmić, przewijać, przebierać, pielęgnować.

- regulacja nachylenia części zagłowia. Dzięki tej funkcji nie trzeba podkładać pod plecy "10 poduszek" aby w jakimś stopniu pionizować chorego do podania leków czy posiłków)

- regulacja części pod nogami ręcznie lub opcjonalnie z poziomu pilota. Nie trzeba podkładać "5 koców" aby nogi były wyżej jeśli trzeba polepszyć krążenie krwi gdy jest to wymagane, lub gdy jest zalecone / wymagane ułożenie nóg wyżej niż to ma miejsce w zwykłym łóżku.

- regulacja pochylenia łóżka (opcjonalnie) 

- zabezpieczenie osoby leżącej na łóżku za pomocą poręczy. Zapobiega to możliwości wypadnięcia lub wychodzenia z łóżka osoby chorej.

- łatwe przestawianie łóżka w pomieszczeniu w którym się ono znajduje. Dzięki temu, że łóżka rehabilitacyjne są wyposażane w cztery kółka z hamulcami. Blokując hamulce łóżka szpitalnego możemy być 100% pewni, że nie zmieni ono swojego miejsca.

- możliwość zastosowania dwóch typów materacy przeciwodleżynowych:

-- materaca przeciwodleżynowego piankowego o strukturze powierzchni przypominającej gofra (z zagłębieniami). Stosuje się je w przypadku gdy osoba chora chociaż w minimalnym stopniu się porusza.

-- materaca przeciwodleżynowego zmiennociśnieniowego / pneumatycznego (typ: materace bąbelkowe lub rurowe). Do zastosowania w przypadku gdy osoba chora jest całkowicie leżąca, czyli nie zmieniania swojej pozycji leżenia na łóżku rehabilitacyjnym.

Podsumowując, jeżeli jest to tylko możliwe warto ułatwiać życie choremu, ale i sobie. Z pomocą łóżek rehabilitacyjnych jest to z pewnością realne.

PRZEJDŹ DO: WYPOŻYCZALNIA ŁÓŻEK REHABILITACYJNYCH WROCŁAW