Lampa do fototerapii noworodkówLampa do fototerapii noworodków NBB-l LED (Bilibed zamiennik) jest jednym z nowocześniejszych systemów leczenia żółtaczki. Lampy typu BILIBED to technologia, która pomaga wyleczyć niemowlęta z żółtaczki fizjologicznej. Jeżeli dziecko nie wymaga specjalistycznego leczenia medycznego pod względem tej przypadłości i nie jest konieczne, żeby przebywało w inkubatorze, to nowoczesna fototerapia będzie idealnym rozwiązaniem.

Lampa składa się z trzech części:
1. Głowicy, która posiada zamontowane listwy LED terapeutyczne o niebieskim świetle. Długość wydzielanych przez nią fal wynosi 400-550 nm. Głowica wyposażona jest także w wentylator chłodzący, reflektor oraz licznik naświetlania i pracy.
2. Stelaża, który jest bardzo wygodny i komfortowy dla noworodka. Pozwala na utrzymanie prawidłowej i dogodnej dla maluszka pozycji.
3. Kombinezonu, który ma za zadanie utrzymanie należytej ciepłoty ciała oraz zapobieganie wydostania się promieni terapeutycznych na zewnątrz.

Fototerapia noworodków
Lampa do fototerapii noworodkówLampa do fototerapii NBB I pozwalają na wykonywanie terapii naświetlania w domu. Dzięki swojej konstrukcji jest prosta w użyciu oraz bezpieczna dla noworodków. Urządzenie wyposażone jest w specjalny kombinezon w, którym umieszczamy dziecko plecami na podstawie lampy i zaczynamy naświetlanie. Okularki w przypadku lampy NBB I nie są wymagane, choć można ich użyć jako dodatkowego zabezpieczenia.
Emitowane przez lampę światło precyzyjne natrafia na skórę małego pacjenta, dzięki czemu pociecha nie musi przebywać pod lampą długich godzin, a czas leczenia skraca się do niezbędnego minimum. Czas dobierany do każdego dziecka dobierany jest indywidualnie przez lekarza lub osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.

Ważne:
A. Leczenie żółtaczki może być prowadzone wyłącznie na zlecenie lekarza.
B. Wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności za proces leczenia fototerapią oraz za skutki powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania lampy.

Parametry techniczne:
Źródło zasilania: AC220V-230V/50Hz, 75VA (NBB-I)
Źródło światła: Niebieska dioda LED (NBB-I)
Czas pracy diody LED: 20.000 h
Całkowite natężenie napromieniowania dla bilirubiny na obszarze powierzchni roboczej: ≥3.0 mW/cm2 (NBB-I)
Średnia wartość promieniowania na obszarze powierzchni roboczej: ≥2.6 mW/cm2 (NBB-I)
Jednolitość całkowitego napromieniowania bilirubiny: > 0.4
Dominująca długość fali światła niebieskiego: 400-550 nm
Obciążenie materaca: 10 kg
Tryb zegara: pomiar i odliczanie czasu
Głośność: ≤50 dB (A)

OPŁATA ZA DOBĘ: 100 zł
KAUCJA: 400 zł

Zdjęcia ze strony: medicalonline.pl
Tekst ze strony: cito-sklep.pl